O nas

"Nasza szkoła ultrasonografii" to cykl corocznych szkoleń z zakresu ultrasonografii organizowanych przez firmę Intimex dla lekarzy specjalistów USG. Obejmuje on wykłady połączone z warsztatami, prowadzone przez uznanych specjalistów z dziedziny diagnostyki ultrasonograficznej. Inicjatywa stawia sobie za cel podnoszenie kwalifikacji oraz poszerzanie wiedzy lekarzy z zakresu najnowszych metod diagnostyki ultrasonograficznej.

Program zajęć powstaje pod kierunkiem głównej wykładowczyni i współtwórczyni szkoły, dr hab. med. Małgorzaty Świątkowskiej-Freund, profesor nadzwyczajnej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Prof. Świątkowska-Freund jest specjalistą położnictwa i ginekologii oraz specjalistą perinatologii z 25-letnim stażem pracy; od 1995 roku pracuje w Klinice Położnictwa Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, jest też Konsultantem Wojewódzkim w dziedzinie perinatologii.

„Nasza szkoła ultrasonografii” to projekt łączący edukację z praktyką, dążący do zapoznania lekarzy z najświeższą wiedzą specjalistyczną, zaprezentowania najnowszych technik diagnostycznych, i do umożliwienia praktyki na najwyższej klasy sprzęcie General Electric, dostarczonym przez firmę Intimex.

Initimex działa na polskim rynku od 1992 roku. Będąc firmą przodującą w dystrybucji zaawansowanego technologicznie sprzętu do diagnostyki medycznej, w 2011 roku Intimex stał się autoryzowanym dystrybutorem aparatów ultrasonograficznych marki General Electric – światowego lidera w dziedzinie aparatury USG. Od 2017 roku jest zaangażowana w autorski projekt edukacyjny „Nasza szkoła ultrasonografii”. Do uczestnictwa w warsztatach zapraszamy wszystkich lekarzy specjalistów, którzy zajmują się badaniami ultrasonograficznymi w codziennej praktyce i którzy pragną doskonalić swój warsztat, poszerzać wiedzę i podnosić kwalifikacje w zakresie obsługi zaawansowanego sprzętu diagnostycznego.

Szkolenia stacjonarne 2020

Patologia I trymestru i terapia wewnątrzmaciczna w ciąży bliźniaczej

Jastarnia 22-24.10.2020 r.

Ze względów sanitarnych, kurs został przeniesiony na 2021 rok.O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

Zobacz więcej